Türkiye’de bir ilk, ALO 211

Ticari Adres2 Nisan 2022 , Cumartesi

Kepez Belediyesi sağlık alanında önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Türkiye’de bir ilk olan uygulamayla; ‘112 ACİL’ servis hizmeti ile hastaneye götürülen vatandaşların, evlerine nakilleri Kepez Belediyesi’nin  ‘ALO 211’  hizmeti ile sağlanacak. 

Kepez Belediyesi ve Antalya İl Sağlık Müdürlüğü arasında geçtiğimiz günlerde imzalanan ve Türkiye’de bir ilk olan ‘ALO 211’hizmete girdi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 112 ACİL’ servis hizmeti ile hastaneye götürülen vatandaşların, evlerine nakillerinin sağlanacağı ‘ALO 211’ sağlık hizmetinin tanıtımını yaptı.  Belediye Sağlık Merkezi bahçesinde gerçekleştirilen lansmana Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, MHP Kepez İlçe Başkanı Mehmet Seyyar, meclis üyeleri, muhtarlar ve sağlık çalışanları katıldı.
KEPEZ’DE SAĞLIK ALANINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR
‘ALO 211’ sağlık hizmetinin tanıtım toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve ekibi sayesinde ilçede çok önemli çalışmalar yapıldığını söyledi. İl Sağlık Müdürü Dr. Hülür, “Çok güzel işbirlikleri yapıyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak, Antalya’da evde sağlıkta 12 bin hasta takip ediyoruz. Bu hastaların 4 bin kadarı Kepez bölgesinde bulunuyor. Bu hastalarımıza Kepez Belediyesi’nin sağlık hizmetleri ile beraber hizmet götürüyoruz. Belediye bu hizmetin ötesinde sosyal hizmet anlamında da destek oluyor. Belediye Sağlık Merkezi’nde de bazı branşlarda da ortak protokollerimiz var. Biz Kepez Belediyesi ile kardeş bir sağlık kuruluşu gibi çalışıyoruz. Sayın başkanı ve ekibini bu yönden canı yürekten kutluyorum. Bu güzel hizmeti Kepez halkına sundukları için Allah kendilerinden razı olsun. ALO 211 hizmeti ile de güzel bir sağlık hizmeti sunulacak. Hayırlı olmasını diliyorum. “ dedi.
BELEDİYE SAĞLIK MERKEZİ İLE KONFORLU SAĞLIK HİZMETİ
2009 yılından itibaren üzerinde durdukları en önemli konunun sağlık olduğuna da değinen Tütüncü, “Bir insan için en kıymetli varlık sağlıktır. Sağlıkla ilgili biz elimizden geldiğince belediyemizin sosyal bir belediye mantığıyla en güçlü bir şekilde çalışması için çaba gösterdik. 2009 yılında göreve geldiğimizde 1 doktor ve 2 görevlisi olan bir sağlık birimimiz vardı. Biz işe evde sağlık hizmeti ile başladık, giderek vites büyüttük ve Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi’ni kurduk. Birçok polikliniğin bulunduğu sağlık merkezimiz, tıp merkezi statüsü de kazandı. Biz bütün yaptığımız eserlerin kalıcı olmasına önem veriyoruz. Belediyecilik asıl olan sizden daha çok yaşayacak eserler vücuda getirebilmektir. İnsanlar makamlardan gelirler geçerler, önemli olan arkanızda ne bıraktığınızdır.” dedi.
NÜFUSUN YÜZDE 50’SİNE SAĞLIK HİZMETİ
Belediye Sağlık Merkezi çatısı altında sürdürülen evde sağlık hizmetlerinden bugüne kadar 67 bin 879 kişinin faydalandığını da belirten Tütüncü, “Evde sağlıkta,  168 binden fazla da işlem yapılmış. Belediye Sağlık Merkezimizi bugüne kadar 339 bin 549 kişi kullanmış, ve burada da yaklaşık 1 milyon işlem yapılmış. Kepez’in nüfusunu 600.000 olarak kabul edersek, hemen hemen nüfusumuzun yüzde 50’sine hizmet vermiş bir belediyeyiz.”dedi.
TÜRKİYE’DE İLK OLACAK BİR PROJE
2019 seçimlerine giderken en önemli sağlık projelerinden birisinin de ‘ALO 211’ servisinin kurulması olduğunu da vurgulayan Başkan Tütüncü, “ 112 ACİL Servis hizmetinden yararlanarak hastaneye giden vatandaşlarımız evlerine dönüşlerini kendi imkanlarıyla sağlamak zorunda. Biz 112 ile hastaneye giden vatandaşlarımızın geri dönüşünü Belediye Sağlık Merkezimizin çatısı altında üstlenelim istedik. Bu Türkiye'de bir ilk olacak proje… Şimdi, vatandaşlarımıza sağlık kuruluşlarından evlerine dönüşlerde 7 gün 24 saat ALO 211 hizmet verecek.  ALO 211 hattımız 0 506 777 0 211 numarası ile hizmet verecek. Bu servisimiz, Sağlık Bakanlığımızın 112 servisi ile de koordineli çalışacak. “diye konuştu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, konuşmasının ardından ALO 211 Çağrı Merkezi ambulanslarını misafirlere tanıttı.
ALO 211 HİZMETİ
Sağlık alanında örnek projelere imza atan Kepez Belediyesi’nin yeni projesi ‘ALO 211’ sağlık hizmeti sadece Kepez’de ikamet eden vatandaşları kapsıyor. İlçe sakinlerinin 112 ACİL sağlık hizmetinden faydalanarak ambulansla hastaneye götürülmeleri halinde, evlerine nakilleri Kepez Belediyesi’nin ‘ALO 211’ sağlık hizmeti ile sağlanacak. Hastaneden taburcu olan veya özellikle eve dönüş imkanı olmayan vatandaşların bu hizmetten yararlanabilmesi için Kepez Belediyesi’nin ALO 211 Çağrı Merkezi’ne müracaat etmeleri gerekiyor. Vatandaşların sağlık kuruluşlarından evlerine nakilleri Kepez Belediyesi Sağlık Merkezi’nin ambulansları ve sağlık personelleri tarafından sağlanacak. (Haber Merkezi)

HesabımŞimdi Ara
Yukarı